خرما

بدون کلسترول: خرما نیم کیلویی خرما سرشار از پتاسیم، یکی از مواد معدنی حیاتی است که فشار خون را متعادل می کند و ریتم قلب را تنظیم می کند.

خرما از جمله غذاهای دوستدار قلب است زیرا کلسترول ندارد.

به دلیل داشتن یک آنتی اکسیدان قوی، از قلب در برابر باکتری ها و میکروب های مضر محافظت می کند و خطر انسداد عروق را کاهش می دهد.

خرما با میکروب ها مبارزه می کند
این یک آنتی اکسیدان قوی است که به لطف ویتامین های A و C موجود در آن به پاکسازی بدن از باکتری ها و میکروب های مضر کمک می کند.

علاوه بر ارزش غذایی بالا، سرشار از سلنیوم است که با تقویت سیستم ایمنی، اثر آنتی اکسیدانی آن را افزایش می دهد. علاوه بر این، به لطف سطح بالای منیزیم موجود در آن، خطر عفونت هایی را که ممکن است در بدن ایجاد شود کاهش می دهد.

خرما

روده های قوی با فیبر بالا
خرما با داشتن 6.7 گرم فیبر در هر 100 گرم از جمله میوه های پرفیبر است. رژیم غذایی سرشار از فیبر در تنظیم عملکرد روده نیز موثر است. تنظیم سیستم گوارش همچنین خطر ابتلا به بیماری های دستگاه گوارش مانند بواسیر، سرطان روده بزرگ و کولیت را کاهش می دهد.

خرما خطر کم خونی را کاهش می دهد
مصرف منظم خرما نیز خطر کم خونی را کاهش می دهد. آهن موجود در آن باعث افزایش سنتز هموگلوبین در سلول های خونی می شود. به این ترتیب خطر کم خونی را کاهش می دهد و روند درمان را در افرادی که به دلیل کمبود آهن درمان می شوند تسریع می کند.

علاوه بر آهن حاوی ویتامین های B2 و B3 نیز هست که باعث افزایش تولید گلبول های قرمز می شود. مصرف 4 خرما در روز به افراد مبتلا به کمبود آهن توصیه می شود.

در سالهای اخیر تحقیقات و مقالات علمی زیادی در تاریخ اکوه (آجوا) منتشر شده است. در این بررسی ها ، اثر محافظتی خرما در برابر سرطان، یکی از شایع ترین بیماری های قرن ما، مشخص شد.

به لطف گلیکوزیدهای فلاونوئید موجود در آن، خواص آنتی اکسیدانی و ضد التهابی را نشان می دهد. علاوه بر این، قند موجود در آن فقط مونوساکارید است و برای بیماران دیابت نوع 2 مفید است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *