برنامه ریزی محل کار باید با انتخاب نور شروع شود. بسیاری از مردم تعجب می کنند که آیا یک لامپ LED بهتر است یا یک لامپ کم مصرف . برخی افراد اصلاً تفاوتی بین آنها نمی بینند و با آنها به عنوان نام همان محصول برخورد می کنند.

به گفته دیگران، هر نوع نورپردازی بهتر از لامپ های رشته ای سنتی است. در مقاله توضیح خواهیم داد که کدام نوع بهتر است – لامپ های LED یا لامپ های کم مصرف .

لامپ LED در مقابل لامپ کم مصرف مقایسه ما

لامپ های کم مصرف اولین جایگزین برای لامپ کم مصرف پارس شهاب بودند. آنها انرژی بسیار کمتری مصرف کردند و باعث صرفه جویی قابل توجهی در قبض برق شدند، به همین دلیل محبوبیت زیادی به دست آوردند.

وقتی وارد بازار شدند قیمتشان نسبتا بالا بود. با این حال، اکنون که آنها محبوب تر شده اند، قیمت آنها به قیمت لامپ های فلورسنت معمولی نزدیک شده است. لامپ های کم مصرف مزایا و معایب خود را دارند، اما این لامپ ها اولین مدل هایی بودند که به میزان قابل توجهی در مصرف انرژی صرفه جویی کردند.

نورپردازی LED جایگزینی برای لامپ های رشته ای و کم مصرف شده است. همچنین به شما امکان می دهد پس انداز قابل اندازه گیری را بدست آورید. برخی از مشتریان برای لامپ های ال ای دی بیش از سایر انواع روشنایی ارزش قائل هستند.

لامپ کم مصرف – مزایا و معایب

لامپ های کم مصرف طرفداران زیادی دارند. آنها چندین برابر کمتر از لامپ های سنتی انرژی مصرف می کنند – البته به شرطی که برای مدت طولانی تری روشن باشند. همچنین دوام بیشتری دارند و نیازی به تعویض مکرر ندارند.

آنها همچنین نور خسته کننده کمتری نسبت به لامپ های رشته ای معمولی ساطع می کنند . اگر فکر می کنید کدام لامپ کم مصرف را انتخاب کنید، دو گزینه دارید. می توانید روی مدل هایی شرط بندی کنید که نور سرد ۶۵۰۰K یا خنثی ۴۰۰۰K ساطع می کنند.

با این حال، برخی از کاربران به معایب لامپ های کم مصرف اشاره می کنند. اول از همه ، جیوه در تولید آنها استفاده می شود که می تواند برای انسان و حیوانات خطرناک باشد.

با توجه به محتوای این عنصر ، آنها نیز نیاز به دفع تخصصی دارند . بنابراین نمی توان گفت که آنها دوستدار محیط زیست هستند، حتی اگر مقدار قابل توجهی در مصرف انرژی صرفه جویی کنند. علاوه بر این، نوری که از خود ساطع می‌کنند می‌تواند برای چشم‌ها خسته‌کننده‌تر از نور لامپ‌های LED باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *