اثرات ظروف تفلون زوپینی بر پرندگان و محیط چیست؟
اگر پرندگانی به عنوان حیوان خانگی دارید، از گذاشتن آنها در آشپزخانه در حین آشپزی خودداری کنید.

آنها سیستم تنفسی بسیار حساسی دارند و ثابت شده است که می توانند توسط گازهای تفلون از دمای 162 درجه سانتیگراد (که در هنگام سرخ کردن غذا بیشتر می شود) از بین بروند.

و یک واقعیت مهم دیگر: بسیاری از موادی که برای تولید تفلون استفاده می شود، تجزیه پذیر نیستند و در محیط زیست باقی می مانند. این به حیوانات و اکوسیستم آسیب می رساند.

آیا می خواهید در مورد تاریخچه تفلون بیشتر بدانید؟
من فیلمی به نام آب‌های تاریک (که با نام‌های Dark Waters یا The Price of Truth نیز شناخته می‌شود) را توصیه می‌کنم . این بر اساس رویدادهای واقعی است – و باکی در یک صحنه شرکت می کند.

ظروف تفلون

و از چه جایگزین های سالمی می توانید برای آشپزی استفاده کنید؟
شاید حالا اگر از خانه کار می کنید یا درس می خوانید بیشتر آشپزی می کنید .

پس برای حفظ سلامتی و محیط زیست خود چه کاری می توانید انجام دهید؟ ساده است: غذای خود را با قابلمه یا تابه غیر سمی بپزید.

گزینه های سالمی در بازار وجود دارد: سرامیک، چدن لعابی، فولاد ضد زنگ و شیشه.

آنفولانزای تفلون
تفلون در صورت گرم شدن بیش از حد، 15 نوع گاز و ذرات سمی را در هوا آزاد می کند و می تواند باعث آسیب ریه یا علائمی شبیه آنفولانزا شود (معروف به آنفولانزای تفلون یا تب پلیمری).

علائم موقتی است و شامل تب، لرز، سرفه خفیف و گلودرد است. اگرچه آنها با قرار گرفتن در معرض کوتاه مدت به سرعت ناپدید می شوند، در حال حاضر هیچ مطالعه انسانی در مورد اثرات طولانی مدت این گازها وجود ندارد.

تابه های تیتانیومی
آنها همچنین در زمان های اخیر بسیار شیک هستند و یکی از مارک های پیشگام در این نوع تابه Woll است، اگرچه بسیاری از شرکت های دیگر وجود دارند که در حال حاضر تابه های تیتانیومی را راه اندازی کرده اند.

اگرچه اول از همه باید بدانید که آنها واقعاً از تیتانیوم ساخته نمی شوند زیرا معمولاً مانند اکثر ماهیتابه ها از آلومینیوم ریخته گری ساخته می شوند ، اگرچه نام آنها از این واقعیت است که لایه نچسب با تیتانیوم تقویت شده است.

 

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *