حوله

حوله ها در طول فرآیند تولید و حمل و نقل به راحتی توسط باکتری ها آلوده می شوند. حوله تن پوش طرح دار باید شسته شوند و مستقیماً استفاده نشوند.

اکثر حوله ها حاوی باکتری هایی مانند استافیلوکوکوس اورئوس و… هستند و با افزایش زمان استفاده از حوله تن پوش طرح دارتعداد باکتری ها از نظر هندسی افزایش می یابد که بر سلامت شما تأثیر می گذرد.

بنابراین اگرچه حوله کوچک است اما به عنوان یک محصول پاک کننده روزانه در زندگی روزمره باید به روش صحیح آن توجه کرد

بهتر است هنگام استفاده از آن ها برای اولین بار به سادگی آن ها را با آب تمیز یا آب داغ بشویید و سپس قبل از استفاده آن ها را برای ضدعفونی در آفتاب خشک کن.

حوله

حوله های استفاده شده باید به طور مرتب تمیز و ضد عفونی شوند. به طور کلی، حوله ها باید بعد از استفاده به موقع تمیز شوند و تا حد امکان هفته ای یک بار ضد عفونی شوند.

در حال حاضر، روش های رایج ضد عفونی شامل ضد عفونی پخت و پز، ضد عفونی با مایکروویو و ضد عفونی کننده های شیمیایی است.

عمل مخصوص این است که: بعد از تمیز کردن حوله، آن را در مایکروویو قرار داده و به مدت 3-5 دقیقه حرارت دهید تا بیش از 98 درصد کلنی ها از بین برود، همچنین می توان آن را در آب جوش جوشاند یا با فشار بخارپز کرد.

اجاق گاز به مدت 10-15 دقیقه، که می تواند باکتری های عمومی را از بین ببرد، اما این ضد عفونی ممکن است روی باکتری ها تاثیر بگذارد، رنگ و سفتی حوله، بنابراین استفاده مکرر از آن توصیه نمی شود.

ضمناً پس از استفاده از حوله، در صورت چرب بودن آن که باعث ناراحتی افراد می شود، می توان آن را قبل از شستشو مدتی در آب نمک با غلظت بالا خیس کرد و پس از خشک شدن و خشک شدن از آن استفاده کرد.

حوله ها عمر محدودی دارند و باید مرتباً تعویض شوند. در شرایط عادی، عمر حوله به طور کلی 3 ماه است و بیش از 4 ماه نیست.

علاوه بر این، اگر متوجه شدید که حوله دارای لکه های کپک زده یا خشک و سفت شده است، باید فورا آن را تعویض کنید، در غیر این صورت ممکن است باکتری ها از آن سوء استفاده کرده و باعث عفونت پوست صورت شوند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *