شکلات

انجمن مراقبت های بهداشتی کره “شکلات” غذایی است که از دانه های کاکائو تهیه می شود.

در اصل ماده اولیه شکلات طعم بسیار تلخی دارد، اما اکثر محصولات شکلاتی موجود در بازار با افزودن شیر، شکر و شربت نشاسته به میزان ذائقه مصرف کنندگان شیرین می شوند.

به نظر می رسد شکلات تافی کره ای مینو سمی برای دیابت باشد، اما ماده مونومر اپی کاتچین موجود در شکلات، توانایی کنترل افزایش قند خون را بهبود می بخشد و به جای آن به کاهش دیابت کمک می کند.

کاکائو که ماده اولیه شکلات است حاوی پلی فنول هایی است که آنتی اکسیدان هستند.

 این ماده از چین و چروک های پوستی ناشی از آسیب اشعه ماوراء بنفش جلوگیری می کند و با مسدود کردن آنزیمی که کلاژن را در پوست تجزیه می کند، از ایجاد چین و چروک پوست جلوگیری می کند.

شکلات

شکلات حاوی فنیل اتیلامین است که شبیه آمفتامین است، محرکی که سیستم عصبی مرکزی را تحریک می کند. 

در واقع فنیل اتیل آمین در مغز افراد عاشق نیز ترشح می شود به همین دلیل به آن معجون عشق نیز می گویند. 

و شکلات اندورفین را تحریک می کند و به تولید مواد افیونی مشابه مواد افیونی کمک می کند و درد را کاهش می دهد و خلق و خو را بهبود می بخشد.

شکلات همچنین ترشح سروتونین را تحریک می کند، یک انتقال دهنده عصبی مرتبط با احساس خوب، به همین دلیل است که وقتی استرس دارید، هوس خوردن شکلات شیرین می کنید. 

قند موجود در شکلات سیستم عصبی مرکزی را برای کاهش افسردگی و استرس تحریک می کند و تئوبرومین قشر مغز را نرم می کند و به بهبود تمرکز کمک می کند.

شکلات کالری بسیار بالایی دارد و ۶۰۰ کیلو کالری در ۱۰۰ گرم است، بنابراین مصرف بیش از حد آن می تواند منجر به چاقی، دیابت و بیماری عروق کرونر شود. 

همچنین شکلات تلخ دو برابر شکلات شیری کافئین دارد، بنابراین کسانی که به کافئین حساس هستند باید مراقب باشند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *