عناب

میوه عناب به شکل های دایره ای و طولی موجود است عناب در بازار و اندازه آن بسته به نوع آن بین اندازه میوه گیلاس و میوه آلو است و قبل از رسیدن به تدریج زرد مایل به سبز می شود و زمانی که کاملاً کامل شود. رسیده، قرمز می شود، عناب را می توان به صورت تازه، خشک و یا به شکل آب نبات خورد.

عناب چینی را می توان به راحتی با عناب هندی اشتباه گرفت، اما آنها با یکدیگر تفاوت دارند. عناب هندی گیاهی استوایی از همین جنس است و با آب و هوای گرم سازگار است، در حالی که عناب چینی گیاهی مقاوم به سرما در نظر گرفته می شود.

عناب چینی (به انگلیسی: Zizyphus Jujube) نوع آن است. در برخی از کشورهای خاورمیانه موجود است.

عناب

تولید گلبول های سفید خون را تحریک می کند که ایمنی را تقویت می کند، سطح کلسترول را در جریان خون کاهش می دهد و به محافظت از کبد کمک می کند.

اعتقاد بر این است که این میوه مانند توت آکای و سایر غذاهای آنتی اکسیدان از سلول های سرطانی و سایر بیماری ها جلوگیری می کند.

فسفر و آهن نقش مهمی در پیشگیری از پوکی استخوان و کم خونی دارند

اگر به دلیل کمبود هموگلوبین از کم خونی رنج می برید، به دلیل آهن زیاد در این میوه، می توان با خوردن روزانه خرمای قرمز بر آن غلبه کرد.

خواص تغذیه ای عناب خشک

میوه های خشک شده عناب حاوی طیف وسیعی از ویتامین ها و مواد معدنی هستند. مانند خرما قرمز، توت و سایر میوه های قرمز.

به گزارش MDidea.com، وب سایت یک شرکت چینی که در زمینه عصاره های گیاهی تخصص دارد.

کالری ۱۰۰ گرم عناب خشک کل ۳۵۰: عناب خشک حاوی ۸۴ گرم کربوهیدرات است.

۷٫۳ گرم پروتئین ۴ گرم فیبر رژیمی و ۱٫۲ گرم چربی این میوه همچنین حاوی حدود ۳۰۰ میلی گرم ویتامین C است ۱۲۵ میلی گرم ویتامین A  ۲٫۸ میلی گرم نیاسین ۰٫۲ میلی گرم ریبوفلاوین

۰٫۱ میلی گرم تیامین ۱۰۵۰ میلی گرم پتاسیم ۱۶۸ میلی گرم فسفر ۱۳۰ میلی گرم کلسیم ۱۲ میلی گرم سدیم۱۲ میلی گرم سدیم ۳٫۵ میلی گرم آهن

عناب خشک همچنین حاوی طیف وسیعی از فیتوکمیکال های غنی از آنتی اکسیدان از جمله ساپونین ها و فلاونوئیدها است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *