شیرینی پسته

شیرینی پسته یا گردو؟ یکی از محبوب‌ترین مقایسه‌های شیرینی پسته خندان، که طعمی بین‌المللی با شهرت جهانی دارد. با شیرینی گردو؟

برای باقلواها می توان گفت که باقلوای واقعی پسته است. اما وقتی طعم به میان می‌آید، شرایط عوض می‌شود، برخی باقلوای پسته را با هیچ چیز عوض نمی‌کنند، برخی دیگر آن را روی باقلوای گردویی نمی‌دانند.

یکی از سوالات متداول مصرف کنندگان در رابطه با مقایسه باقلوای پسته و باقلوای گردو این است که باقلوا پسته گران است یا باقلوا گردو؟

یک سوال وجود دارد باقلوای گردو را می توان با هزینه کمتری نسبت به باقلوای پسته تولید کرد زیرا گردو از پسته ارزانتر است. اگرچه از این نظر متفاوت است، اما می توان گفت که باقلوای گردو ارزان تر از باقلوای پسته است.

شیرینی پسته

استانی که بیشترین مصرف باقلوای گردو را دارد آدیامان است. وقتی از مردم آدیامان پرسیده می شود که باقلوای گردویی را ترجیح می دهید یا باقلوای پسته ای، باقلوای گردویی غالب خواهد شد.

اما در شهر آنتپ، شهر واقعی باقلوا، باقلوای واقعی با بهترین پسته آنتپ تولید می شود.

در این مقایسه نمی توان برنده مشخصی را مشخص کرد، اما به طور قطع می توان گفت که باقلوای واقعی آنتپ، پسته است.

در کنار مقایسه هزینه باقلوای پسته و باقلوای گردو، تفاوت طعم نیز محل بحث است. اینکه بگوییم کدام باقلوا خوشمزه تر است به ذائقه هر فردی بستگی دارد. اگرچه این وضعیت فقط بین گردو و پسته نیست، اما میزان شربتی که روی باقلوا ریخته می شود نیز می تواند به ذائقه متفاوت باشد.

صرف نظر از نوع باقلوا با پسته یا گردو، مهم ترین عاملی که طعم آن را تعیین می کند مواد استفاده شده است. اگرچه کیفیت گردو در همه جا تقریباً یکسان است، اما نمی توان در مورد بادام زمینی چنین گفت.

وقتی می خواهید یک باقلوای پسته خوشمزه بخورید باید از پسته واقعی درست شود.

با نگاهی به تاریخچه باقلوا می توان دریافت که انواع باقلوا در مناطق مختلف جغرافیایی خورده می شود.

اطلاعاتی که از منابع تاریخی به دست آمده حاکی از آن است که باقلوای گردو در عمارت های استانبول به ویژه در زمان های قدیم بیشتر مصرف می شده است.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *