روغن زیتون

ما با کمک رژیم غذایی درست و مصرف روغن زیتون اتکا می توانیم به حفظ سلامت بدن خود کمک کنیم، زیرا استرس، اضطراب و بسیاری دلایل دیگر تاثیر بدی بر وضعیت روحی افراد می گذارد. در چنین شرایطی، بسیاری از افراد با افزایش سن، طعمه بیماری هایی مانند آلزایمر می شوند. در این حالت فرد همزمان با افزایش سن شروع به از دست دادن حافظه خود می کند.

 در چنین شرایطی می توان با مصرف روغن زیتون یا روغن زیتون بکر از مشکلات حافظه مانند آلزایمر جلوگیری کرد. روغن زیتون حاوی پلی فنول است که به عنوان آنتی اکسیدان عمل می کند. آنها حافظه را بهبود می بخشند.

 همچنین اگر سر خود را با روغن زیتون ماساژ دهید تا حد زیادی می توانید از استرس خلاص شوید و ذهنتان آرام بماند.

روغن زیتون

روغن زیتون برای استخوان ها

با افزایش سن استخوان ها ضعیف می شوند، اما امروزه حتی جوانان نیز با این مشکل مواجه هستند. ساعت ها نشستن روی صندلی و سفر با ماشین باعث درد استخوان می شود. اگر به موقع به آنها رسیدگی نشود، می توانند شکل جدی به خود بگیرند. 

در چنین شرایطی برای جلوگیری از این امر، باید روغن زیتون را در برنامه غذایی خود قرار دهید. با روغن زیتون می توان از پوکی استخوان جلوگیری کرد. مانند یک چرخه محافظ برای استخوان ها عمل می کند و مصرف منظم آن باعث تقویت استخوان ها می شود. 

می توانید غذای پخته شده را در آن بخورید، اما برای فواید بیشتر، از روغن زیتون فرابکر به عنوان رویه سالاد استفاده کنید و آن را مصرف کنید.

روغن زیتون برای التهاب

بسیاری از بیماری ها نیز به دلیل التهاب در بدن شروع می شوند. در چنین شرایطی می توانید برای جلوگیری از تورم روغن زیتون مصرف کنید. حاوی اولئوکانتول است که مانند ایبوپروفن، یک داروی ضد التهابی عمل می کند.

 برخی از دانشمندان بر این باورند که به دلیل وجود اولئوکانتال در روغن زیتون فرابکر، مصرف ۵۰ میلی لیتر از آن همان اثر مصرف ۱۰ درصد ایبوپروفن را داردهمچنین می تواند از آرتریت ناشی از التهاب محافظت کند. همچنین به دلیل خواص ضدالتهابی که دارد ورم را کاهش می دهد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *