کنجد

کمک به تنظیم فشار خون با کنجد تلخ:
اگرچه این دانه‌ها داروی ضد فشار خون نیستند، اما مصرف دانه‌های کنجد برای بیماران مبتلا به فشار خون بالا مفید است. با توجه به سهم آنها از منیزیم، ویتامین E و ترکیبات آنتی اکسیدانی، مصرف آنها به حفظ فشار خون پایدار کمک می کند.

در مطالعه ای منتشر شد، بیماران مبتلا به فشار خون بالا که 2.5 گرم پودر دانه کنجد سیاه مصرف کردند، توانستند فشار خون سیستولیک خود را تا 6 درصد در مقایسه با دارونما کاهش دهند.

کشف کنید: ورزش به کنترل فشار خون شما کمک می کند

برای بیماران دیابتی خوب است
بیماران دیابتی

کنجد

دانه های کنجد دارای سطوح قابل توجهی کلسیم، فسفر و روی و همچنین ویتامین B2 هستند.

کنجد سیاه

کنجد در سلامت
در خاتمه، دانه کنجد به دلیل ارزش غذایی بسیار ، عملکرد انرژی مهمی در بدن دارد. بنابراین مصرف آن در افراد مبتلا به مشکلات حافظه توصیه می شود. همچنین در کسانی که باید تلاش ذهنی زیادی انجام دهند.

بنابراین وجود اسیدهای چرب امگا 3 و امگا 6 به سلامت قلب و عروق و کنترل کلسترول کمک می کند. همه اینها باعث کاهش تری گلیسیرید و کلسترول بد (LDL) می شود.

به این ترتیب سطح بالای کلسیم و وجود مواد هم افزایی کلسیم (عناصری که باعث افزایش عملکرد کلسیم در بدن می شود)، مصرف منظم کنجد را توصیه می کند . به ویژه برای جلوگیری از پوکی استخوان و بهبود سلامت استخوان ها و دندان ها.

همچنین ویتامین های گروه B که برای سلامت بافت ها ضروری است. و وجود ویتامین E به عنوان یک آنتی اکسیدان. همه اینها کنجد را به یک ماده غذایی بسیار مفید برای پوست تبدیل می کند.

هم دانه ها و هم روغن آن ها اثر ملین ملایمی دارند.ویتامین ها
vit. A (رتینول) (IU/100g) 9
vit. B1 (تیامین) (mg/100g) 0.8
vit. B2 (ریبوفلاوین) (mg/100g) 0.2
vit. B3 (نیاسین) (mg/100g) 4.5
vit. B6 (پیریدوکسین) (mg/100g) 0.8
vit. B9 (اسید فولیک) (μg/100 گرم) 97
vit. E (توکوفرول) (میلی گرم/100 گرم) 0.3

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *