نخود خام

هویج ونخود با هم دوست هستند و به همین دلیل است که ما تصمیم گرفتیم در یک گزارش در مورد نخود خام امروز صحبت کنیم. آنها یک غذای رنگارنگ، خوشمزه و سرشار از مواد مغذی را تشکیل می دهند. آنها را به برنج و پاستا اضافه می کنند. آنها همچنین در تهیه سالاد گنجانده شده اند. آیا هنگام خوردن نخود و هویج برای بدن روزه داران اتفاق می افتد؟

ما با بررسی محتویات غذایی نخود و هویج، تقریباً و طبق گفته وزارت کشاورزی ایالات متحده، شروع می کنیم.

نخود خام

با خوردن نخود و هویج چه اتفاقی برای بدن روزه داران می افتد؟

نخود و هویج غذای بسیار خوبی برای روزه داران هستند، زیرا فیبر و پروتئین بدن او را تامین می کنند که به او کمک می کند احساس سیری کند.

نخود سبز بخشی از خانواده حبوبات است که شامل عدس، نخود، لوبیا و لوبیا چشم بلبلی است. انواع مختلفی از نخود موجود است، مانند نخود زرد، نخود سیاه چشم و نخود بنفش، با این حال نخود سبز بیشترین مصرف را دارد.

پروتئین نخود برای ساختن ماهیچه ها و همچنین سلول های شما مورد نیاز است. فیبر رژیمی حاصل از نخود و هویج با تقویت حرکت مواد زائد از طریق روده و بهبود توده مدفوع که به جلوگیری از یبوست کمک می کند، سیستم گوارشی سالمی را حفظ می کند. یبوست مشکل بسیاری از روزه داران در ماه رمضان است.

همچنین فیبر غذایی با کاهش سرعت جذب غذا در طول هضم به کاهش سطح کلسترول و کاهش افزایش قند خون کمک می کند.

برای بهره مندی از بهترین فواید نخود و هویج به شما توصیه می کنیم آن ها را به صورت آب پز میل کنید و همچنین در غذاهای برنجی که به آن اضافه می شود، جوشاندن آنها توصیه می شود نه سرخ کردنی. سرخ کردن نخود و هویج باعث جذب روغن و افزایش چربی و کالری آنها می شود.

می توانید نخود و هویج را به سوپ اضافه کنید. همچنین می توانید هویج را چوبی خرد کرده و به عنوان میان وعده میل کنید.

می توانید سالاد نخود و هویج را با ذرت، لوبیا سبز و سیب زمینی درست کنید، اما سس مایونز اضافه نکنید. یا می توانید یک سس سبک بر پایه روغن زیتون اضافه کنید.

اگر اصرار دارید به سالاد نخود و هویج خود سس مایونز اضافه کنید، مقدار بسیار کمی اضافه کنید و از سس مایونز سبک استفاده کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *