چای شهرزاد هل دار

کاهش قند خون، چای شهرزاد هل دار فعالیت هورمون انسولین را بیش از ۱۵ برابر در آزمایشگاه افزایش می دهد و مشخص شد که عصاره چای قند خون را کاهش می دهد.

متابولیسم قند را در موش ها بهبود می بخشد و این احتمالاً به دلیل وجود کاتچین است.
کاهش خطر ابتلا به سرطان : مشخص شد که چای با کاهش کورکورانه رشد سلول های سرطانی با سرطان مبارزه می کند و هنوز تحقیقات بیشتری برای تایید این نتایج در انسان مورد نیاز است.
بهبود عملکرد مغز : چای خلق و خو را بهبود می بخشد، انرژی و تمرکز را افزایش می دهد و به هوشیاری کمک می کند.

چای شهرزاد هل دار

چای حاوی کافئین است که اثر انتقال دهنده عصبی آدنوزین را مهار می کند و غلظت دوپامین و نوراپی نفرین را افزایش می دهد و اسید آمینه تیانین دارد که باعث افزایش اثر انتقال دهنده عصبی گاما آمینوبوتیریک اسید و غلظت دوپامین می شود.

شایان ذکر است که گاما آمینوبوتیریک اسید اثر ضد اضطرابی دارد.
کاهش خطر ابتلا به آلزایمر و پارکینسون ؛ این به دلیل این واقعیت است که حاوی کاتچین است که اثرات محافظتی در برابر این بیماری ها در آزمایشگاه و حیوانات نشان داده است.
محافظت از کبد ؛ مشخص شد که کاتچین‌ها باعث کاهش ابتلا به بیماری کبد چرب در موش‌هایی می‌شوند که از رژیم غذایی پرچرب استفاده می‌کنند.
جلوگیری از گرفتگی عروق و کاهش خطر ابتلا به بیماری های عروقی.
تقویت ایمنی اثرات مضر نوشیدن چای با معده خالی
نوشیدن زیاد چای یا نوشیدن آن با معده خالی و با معده خالی باعث تهوع یا درد معده می شود. این به دلیل وجود ترکیبات اژدها است که بافت های دستگاه گوارش را تحریک می کند.

برای جلوگیری از این امر می توان چای را با کمی شیر یا همراه با غذا مصرف کرد. به طوری که تانن ها به کربوهیدرات ها و پروتئین ها متصل می شوند و باعث کاهش سوزش معده می شوند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *