گوجه

در سفره های آمریکایی هایی که طبق آخرین تخمین ها سالانه به طور متوسط ​​۸۰ کیلوگرم محصولات اصلاح شده ژنتیکی مصرف می کنند، گوجه فرنگی های GMO که در باغچه های خانگی کشت می شوند، در شرف ورود هستند.

از سال ۲۰۲۳، همه شهروندان (و نه فقط پرورش دهندگان حرفه ای) در واقع می توانند بذر بخرند و نوعی گوجه فرنگی اصلاح شده ژنتیکی را در خاک ایالات متحده پرورش دهند، “گوجه فرنگی بزرگ بنفش” توسط Norfolk Plant Sciences، یک متخصص شرکت بریتانیایی GMO.

بیش از یک دهه پیش اولین گوجه فرنگی بنفش با آنتی اکسیدان بالا را تولید کرد.

گوجه فرنگی ربی قبلاً مشمول محدودیت‌های مقررات ایالات متحده در مورد ” جنبش ارگانیسم‌های اصلاح‌شده یا تولید شده از طریق مهندسی ژنتیک بود.

“به تازگی مجوزی را از وزارت کشاورزی ایالات متحده (USDA) دریافت کرده است که مشخص کرد ” این گیاه را می توان با خیال راحت کشت کرد” و عملاً کشت داخلی آن را نیز آزاد کرد.

به طور خلاصه، گوجه فرنگی معمولاً در تهیه غذاهای خوش طعم استفاده می شود، علیرغم اینکه از نظر گیاه شناسی به عنوان یک میوه در نظر گرفته می شود، اما اغلب از دیدگاه آشپزی به عنوان یک سبزی توصیف می شود.

گوجه

اما با این حال گوجه فرنگی ها آنقدر خوشمزه هستند که هر که می خواهید اهمیت می دهد! ما قبول داریم که گوجه فرنگی میان وعده های آسان، خوشمزه در خورش ها، جایگزینی سالم برای رژیم غذایی ما است که فیبر، ویتامین و مواد معدنی را برای ما فراهم می کند.

اصطلاح ابتدایی  سیب  طلایی  ، در طی سال‌ها، به بی‌واسطه‌ترین ترجمه تحت اللفظی تبدیل شد: pomo d’oro یا به عبارت ساده‌تر،  گوجه‌فرنگی ، در ادای احترام به رنگ اولیه طلایی سبزیجات.

فهرست نام مستعار منسوب به گوجه فرنگی به اندازه خواص مفید آن است: سردرگمی وجود دارد ، بنابراین لازم است نامگذاری این سبزی روشن شود.

در مقدمه اشاره کردیم که اصطلاح «گوجه فرنگی» حاصل آمیختگی اصطلاح قدیمی «سیب طلایی» است.

ین اصطلاح، قبل از اینکه به اصطلاح فعلی تبدیل شود، در طول تاریخ دستخوش تعدیل‌های مختلفی شد: در میان همه، ما «pomme d’amour» را به یاد می‌آوریم، یک عبارت معمولاً فرانسوی، زیرا به این سبزی پتانسیل قوای جنسی نسبت داده می‌شد.

به طوری که گوجه فرنگی به ماده اصلی معجون ها و معجون های جادویی متعددی تبدیل شد که تأثیرات (فرضی) بر اشتیاق داشت.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *